Участь президента асоціації “Меблідеревпром” С. Сагаля у круглому столі 10 липня

10 липня 2012 року компанія InvestUkraine та Міністерство економічного розвитку та торгівлі України провели Круглий стіл «Перспективи залучення інвестицій в Україну на прикладі лісової та деревообробної галузі».

У заході взяли участь: – Керівник InvestUkraine С. Євтушенко; – Заступник міністра економ розвитку В. Бандуров; – Голова Держлісагентства В. Сівець; – Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємства М. Бродський; – Директор SigmaBleyzer В. Бодаэв; – Президент і виконавчий директор асоціації «Меблідеревпром» С. Сагаль, Г. Кручиніна – Керівники і представники підприємств: ТОВ «Кроноспан УА», ПІІ ТОВ «Укршпон», ТОВ «ОДЕК» Україна, ТОВ «Плайтех», ТОВ «Свиспан Лмітед», ТОВ «Меблевий рай». В ході засідання Круглого столу обговорювалась концепція державної стратегії в галузі деревообробної промисловості України, «Положення про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу необробленої деревини» та можливість залучення великих інвестицій у галузь.

По-перше:

Згідно із словами заступника міністра Мінекономрозвитку Володимира Бондурова у мінестрестві ведеться робота по написанню нового «Положення про організацію та проведення біржових аукціонів з продажу необробленої деревини». Але, але, послухавши виступ чиновника, фахівці деревообробної галузі зрозуміли, що розробленей документ, практично нічого не міняє, і виникає враження, що він був розроблений під компанію Mondi A.G.: для забезпечення їх інвестпроекту на постачання деревини в об’ємі 4 млн.куб.м щорік. Для цього вони пропонують ввести експортнe мито і заборонити вивіз лісу з України, а також законодавчо дозволити віддати компанії український ліс в концесію. Але президент ассоціації «Меблідеревпром» Сергій Сагаль розкритикував проект даного Положення, оскільки в цьому випадку українські деревообробники можуть залишатись без лісу. У своєму виступі Сагаль відзначив, що дійсне Положення не досконале і його потрібно міняти, оскільки із-за недоробок, які існують у данному документі, і виникла ситуація на торгах в 2011 р. Внаслідок чого 14 підприємств -членів асоціації було оштрафовано АМКУ. Тому зміни повинні стосуватися стартової ціни і методики проведення аукціону відносно можливості пониження стартової ціни залежно від умов ринку.

По-друге:

Питання про найбільші інвестиції, які пропонує компанія Mondi A.G. досить спірне. Так, згідно із словами представника компанії Mondi – директора з постачання Манфреда Шахінмана, вони готові інвестувати в будівництво целюлозно паперового комбінату 1-1,5 млрд.дол.США. лише в разі задоволення їх вимог по гарантіях на постачання деревини. На що пан Сагаль заявив, що у нас є і внутрішні інвестори, які також мають плани по інвестиціях в державну галузь в розмірі близько 300 млн.евро. Проте, в результаті вирішення АМКУ дані інвестпроекти були припинені. Тому Сергій Сагаль відзначив, що умови на ринку по закупівлі сировини мають бути рівними для всіх і не мати преференцій для іноземних інвесторів. Також, в разі виникнення сприятливого інвестиційного клімату в країні інвестиції в деревообробну галузь можливі не лише зовнішні, але і внутрішні, які мають більше шансів на успіх, тому як діючі підприємства вже мають досвід ведення бізнесу в Україні. Для довідки: Ще у 2008 р. Антимонопольний комітет України видав дозвіл австрійській компанії Mondi A. G. на придбання активів спільного українсько-угорського ТОВ “Дунапак-Україна”, створеного близько десяти років тому на базі одного з цехів Жідачовського ЦБК. ТОВ “Дунапак-Україна” спеціалізується на виробництві паперових пакувальних мішків. “Дунапак-Україна” є дочернім філією угорської компанії Dunapack. Його продукція використовується для упаковки сипких речовин, а також для тари, вимагаючої гофрованого паперу. В цілому щорічний обсяг виробництва, 30% якого йде на експорт до Угорщини, Молдавії, Білорусії і Росії, складає близько 30 млн гривень. Експерти пов’язують продаж з тим, що Dunapack веде будівництво відразу двох нових заводів по виробництву пакувальної продукції, – в угорському місті Дуноуйварош і в Цюрупінське на Херсоні. Останнє обійдеться в 34 млн євро. Продуктивність Цюрупінського підприємства складатиме в рік близько 120 млн кв. м-код пакувальної продукції з гофрокартона на суму 240 млн гривень, що значно перевищує об’єми філії в Жідачове. Такі ж нові заводи Dunapack, чиї дочірні підприємства в даний час функціонують в Болгарії, Польщі, Румунії і Хорватії, будує в Прибалтиці.

Матеріали круглого столу:

http://investukraine.com/wp-content/uploads/2012/07/MinEconomy_Sergiy-Chekashkin.pdf

http://investukraine.com/wp-content/uploads/2012/07/InvestUkraine_Mariya-Oleksiychuk.pdf

Click to access BakermcKenzie_Lina-Nemchenko.pdf

Опубліковано у Загальна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s