Законопроект щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ потребує системного доопрацювання

УСПП, ООРУ та Економічна рада громадських об’єднань і галузевих асоціацій бізнесу стурбовані внесенням до парламенту без попереднього громадського обговорення та достатніх техніко-економічних обґрунтувань законопроекту про внесення змін до Закону України «Про єдиний Митний тариф України» (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ). Про це заявляє президент УСПП, голова ООРУ, народний депутат України Анатолій Кінах.
Така позиція ділової спільноти зумовлена тим, що даний проект закону, підготовлений групою народний депутатів, передбачає значне збільшення ставок ввізного мита на ряд товарів, що може негативно вплинути на роботу реального сектору, відобразитися на вартості товарів і послуг, ціновій політиці внутрішнього ринку нашої держави.
«Розмір ставок повинен бути взаємопов’язаним із заходами щодо захисту внутрішнього ринку, програмами імпортозаміщення, стимулами для модернізації виробництв, залучення нових технологій. Не можна допускати, щоб завдання збільшити поступлення до дохідної частини бюджету вирішувалися адміністративним шляхом, через зростання мит, тиск на бізнес. Це не ті методи, які сьогодні потрібні реальному сектору», – зазначає А. Кінах.
На думку президента УСПП, автори законопроекту повинні надати чітку аргументацію з відповідними техніко-економічними розрахунками необхідності підвищення ставок ввізного мита до рівнів зв’язаних ставок ввізного мита, визначених зобов’язаннями України перед СОТ.
УСПП, ООРУ та Економічна рада громадських організацій та галузевих асоціацій бізнесу наполягають на системному доопрацюванні законопроекту про внесення змін до Закону України «Про єдиний Митний тариф України» (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ), його обговорені у колі організацій ділової спільноти. «Дискусія законотворців і бізнесу повинна супроводжуватися глибоким аналізом впливу даного проекту закону на розвиток української економіки, росту її конкурентоспроможності. Без обговорення й доопрацювання законопроект не повинен бути схвалений парламентом», – резюмує Анатолій Кінах.

Джерело: http://www.uspp.org.ua

Опубліковано у Загальна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s