Лютий 05.02.2018

0_8656c_e40658ec_orig

У січні поточного року Виконавча дирекція Асоціації підготувала та направила листи:

 

  • Прем`єр-міністру України з пропозицією дати доручення Мінагрополітики, щодо включення стратегічних напрямків розвитку деревообробної промисловості України окремим розділом в Програму «Ліси України – 2030», розробка якої передбачена Указом Президента України від 21.11.2017 р. № 381.

З аналогічною пропозицією також  направлений лист до Мінагрополітики.

  • Голові Комітету Верховної Ради Галасюку В.В. спільний лист Асоціації «Меблідеревпром» та УАДО, щодо необхідності внесення змін до закону України про так званий «зелений тариф», який дозволяє при дотації держави використовувати ділову деревину для виробництва електро- та теплоенергії, а також до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який зобов`язує здійснювати оцінку впливу на довкілля до отримання рішення про впровадження господарської діяльності лісогосподарським підприємствам (п.21, ст.3). Дія Закону поширюється на всі суцільні та поступові рубки головного користування та суцільні санітарні рубки на площі понад 1га., що суттєво обмежує діяльність лісогосподарських підприємств та призведе до кризових явищ у деревообробній промисловості. Пропозиції Асоціації – передбачити здійснення оцінки впливу на довкілля при проведенні рубок на площі понад 5 га.
  • Міністру екології та природних ресурсів України – про негативний вплив прийнятого Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», розробником якого є Міністерство, на лісове господарство і деревообробну промисловість та необхідність внесення змін до зазначеного Закону.

Крім цього, Президент Асоціації

26.01.2018 року провів робочу зустріч з представником ЄБР, щодо стану та перспектив розвитку деревообробної та меблевої промисловості України та можливості залучення іноземних інвестицій у меблеве виробництво;

01.02.2018 р., – з екс-міністром промислової політики України Новіцьким В.С., який є членом Комітету промислової політики при Кабінеті Міністрів України, щодо ситуації у деревообробній та меблевій промисловості та проблем, що стримують її розвиток.