Грудень 11.12.2017

0_8656c_e40658ec_orig28 листопада 2017 року у Державному агентстві лісових ресурсів України (далі Агентство) відбулась нарада під головуванням заступника Голови Агентства В.Н.Бондаря.

У нараді брали участь:

Президент Асоціації, віце-президент Асоціації  В.М. Ганцюк, керівники та представники  підприємств  «Укршпон» – Ф.Пазтор; ПП «Укргосптовари» – О.Півторак; «Kronospan UA» – І.Заремба.

 Були обговорені та прийняті рішення по наступним питанням:

  1. Забезпечення підприємств Асоціації лісосировиною на IV кв. поточного року та на І кв. 2018 року;
  2. Сортиментна структура лісоматеріалів необроблених на 2018 рік;
  3. Проект Закону «Про ринок лісоматеріалів»;
  4. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».

  Що стосується  забезпечення підприємств Асоціації фансировиною та дровами паливними то Агентство проінформувало, що ресурси по фансировині на IV кв. деревообробним підприємствам  реалізовані на 100% , однак, розгляне можливість допоставки цих сортиментів з урахуванням залишків по областям.

  Стосовно  забезпечення лісосировиною на  І кв. 2018 р., то  Агентством було заявлено, що держлісгоспи  виставлять на продаж  ресурси  на рівні IV кв. цього року. Однак, така позиція Агентства  не влаштувала учасників наради тому, що ресурси IV кв. були меншими ніж у попередніх кварталах 2017 р. Також домовились, що Агентство до  кінця поточного року надасть Асоціації сортиментну структуру в цілому на 2018 рік.

  Що стосується проекту Закону «Про ринок лісосировини» який розробляється  домовилися,  що Агентство надасть його для розгляду Асоціації до внесення до Верховної Ради України.

  Щодо Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» який вступає в дію з 18.12.2017 року, то Агентство, щоб не залишити трудові колективи  держлісгоспів та деревообробних підприємств без роботи шукає можливі шляхи, тимчасово (до внесення змін до законодавства) на І півріччя 2018 р. вирішення  питання заготівлі деревини .

  Крім того,  вирішили,  що  Асоціація звернеться до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо негайного внесення змін до згаданого Закону, щоб не зупинити дві галузі економіки, а також  домовились регулярно проводити наради з регулювання питань, які виникають на ринку реалізації лісосировини.