Травень 16.05.2017

0_8656c_e40658ec_orig16 травня 2017 року  відбулося чергове засідання Правління Асоціації.

На засіданні розглянуті питання щодо:

  1. Внесення змін та доповнень до Статуту Асоціації. У зв`язку зі зміною її юридичної адреси  та деякими редакційними уточненнями: мети, завдань, напрямків діяльності та структури органів  управління підготовлені зміни до Статуту. Вирішили погодитись з підготовленими змінами та внести проект Статуту на розгляд загальних зборів Асоціації.
  2. Зауважень та пропозицій до проекту Закону України «Про ринок деревини» підготовлений виконавчою дирекцією Асоціації. Була висловлена думка, що прийняття даного законопроекту не буде сприяти розвитку деревообробної промисловості а тільки погіршить ситуацію на ринку продажу необробленої деревини. Вирішили погодитись з підготовленими пропозиціями виконавчої дирекції Асоціації та направити їх на адресу розробника. 19.05.2017 року зауваження та пропозиції до проекту Закону направлені до Центру розвитку ринкової економіки.
  3. Ситуація у меблевій промисловості. Визначено, що не дивлячись на проблеми які існують у меблевій промисловості вона розвивається, здійснюється пошук нових ринків, збільшуються експортні поставки. Вирішили частіше організовувати виїзні засідання Правління із залученням керівників підприємств членів Асоціації, що в свою чергу буде сприяти налагодженню співпраці та обміну досвідом.
  4. Обговорення питання щодо експорту лісосировини. За даними підприємств, незважаючи на введений мораторій на експорт ділової деревини вона й надалі експортується за кодом як деревина паливна (код УКТЗЕД 44.01.) На кордоні з Румунією накопичена велика кількість лісосировини яку можна класифікувати дровами технологічними та тонкомірним пиловником. Крім того, шпон струганий що також являється сировиною для виробників фанери клеєної, у великій кількості виробляється новоутвореними малими підприємствами та експортується до Туреччини.  При цьому ресурс фанерної сировини в Україні обмежений. Вирішили доручити Президенту Асоціації довести існуючу проблему до центральних органів виконавчої влади.

Було обговорено питання співробітництва між асоціацією «Меблідеревпром» та Українською Асоціацією Деревообробного Обладнання (УАДО). Вирішили підготувати проект Меморандуму щодо взаєморозуміння і співпраці та доручити Президенту Асоціації його підписати.