Квітень 25.04.2017

0_8656c_e40658ec_orig25 квітня поточного року у м. Києві було проведено чергове засідання Правління Асоціації на якому  розглядались наступні питання:

  1. Проект Закону України підготовлений Виконавчою дирекцією Асоціації щодо внесення змін до Законів України «Про електроенергетику» та «Про альтернативні види палива». У редакції зазначених законів, до біомаси для виробництва електроенергії на електростанціях крім відходів залучено всі продукти лісового господарства, а це і деревина яка використовується в деревообробній промисловості (дрова технологічні, фансировина, пиловник та ін.). Також збільшено субсидії електрогенеруючим компаніям (так званий «зелений» тариф) при її застосуванні.   Розробленим законопроектом передбачається вилучити з визначення «біомаси» продукти лісового господарства замінивши їх на відходи лісового господарства та вирощених на спеціально відведених ділянках лісових культур для енергетичних потреб.  Прийнято рішення підготовлений проект Закону  направити до Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України. 10 травня допрацьований проект Закону  направлений Голові Комітету  Галасюку В.В
  2. Проект Закону України «Про ринок деревини» який розроблений експертами CMD-Ukraine (центр розвитку ринкової економіки) і внесений на громадське обговорення.Прийнято рішення опрацювати даний проект закону, підготувати пропозиції та зауваження, які обговорити на наступному засіданні Правління.
  3. Польський досвід продажу необробленої деревини.Прийнято рішення детальніше опрацювати польський досвід з метою можливості його використання при доопрацюванні законопроекту «Про ринок деревини».
  4. Антидемпінгове розслідування щодо імпорту карбамідо-формальдегідної продукції походження  з Російської Федерації яке розпочато Міністерством економічного розвитку та торгівлі на підставі поданої скарги ТОВ «КАРПАТСМОЛИ».  Якщо Комісією буде прийнята сторона заявника це негативно вплине на вітчизняних виробників смол і на підприємства які їх використовують.

   Прийнято рішення Асоціації  взяти участь  у розслідуванні як зацікавленій стороні. 10 травня поточного року лист – заява на участь у розслідуванні був направлений до Мінекономрозвитку України. Мінекономрозвитку своїм листом повідомило що Асоціація залучена до  розслідування.